Merhaba! İlan eklemek için giriş yapın veya Üye olun.

SATILIK SAANEN , SAANEN KEÇİSİ

Hayvanlar Hayvanlar ilanlarına abone ol | 24 Şubat 2012
  


SAANEN, SAANEN OĞLAL, SAANEN KEÇİ, SAANEN SÜT KEÇİSİ, SAANEN KEÇİ YETİŞTİRİCİLİĞİ, SAANEN GOATS, SAANEN(ZANEN)SAANEN KEÇİ VE OĞLAK ALIM SATIMINDA KEÇİ YETİŞTİRİÇİLERİNE ÜÇRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.
SAANEN OĞLAK VE SAANEN KEÇİ ALMAK İSTİYORSANIZ SİZE SAANENCİ MÜŞTERİLERİMİZİN ADRES VE TELEFONLARINI VERELİM, SAANEN KEÇİ VE OĞLAK SATMAK İSTİYORSANIZ KEÇİ VE OĞLAK ALMAK İSTİYEN MÜŞTERİLERİMİZİN BİLGİLERİNİ SİZE ULAŞTIRALIM.HEM KEÇİ SATANLARI HEM DE KEÇİ ALIMI YAPAÇAK ÇİFTÇİLERİ BİRBİRLERİYLE BULUŞTURUYORUZ. DOĞRUDAN ARACISIZ SAANEN KEÇİ YETİŞTİRİÇİSİNDEN KEÇİLERİNİ AL, SATARKENDE YİNE DOĞRUDAN KEÇİ YETİŞTİRİÇİSİNE KEÇİLERİNİ SAT.
ABARTMADAN GÜVENİLİR ŞARTLARDA YÜZ YÜZE ALIŞ VERİŞİNİ YAP Kİ ALDANMA.ISMARLAMA GÖRMEDEN KEÇİ ALINMAZ.
SAANEN KEÇİLERİNİZE BİZİM YEM BİTKİSİ TOHUMLARIMIZDAN EKEREK MASRAFSIZ KEÇİLERİNİ BESLEYEBİLİRSİNİZ.DAHA ÇOK ET VE SÜT ARTIŞI İÇİN MUTLAKA DENEYİN.

VETERİNER HEKİM CENGİZ TORUN*********75075
***98808 ADANA http://www.torunogl*** http://www.saanenda***

DAMIZLIK SAANEN KEÇİ ALIMINDA DİKKAT,

1-GEBE SAANEN KEÇİLER YOLDA NAKLİYEDE YAVRU ATMA RİSKİ ÇOK YÜKSEKTİR.ALIMLARDA KEÇİLERİN DOĞUM YAPMASINI BEKLEMEK DAHA AKILCI BİR YOLDUR.

2-OĞLAKLARLA KEÇİ İŞİNE BAŞLAMAK DAHA DOĞRUDUR.OĞLAKLAR ORTAMA DAHA ÇABUK UYUM SAĞLARLAR.MASTİTİS VE BENZERİ SAĞLIK SORUNLARINI YAŞAMAMIŞ SAĞLIKLI BİR SÜRÜ
İLE İŞE BAŞLAMIŞ OLURSUNUZ.OĞLAKLAR ÇOK DAHA UCUZA ALINIR.1 YAŞINDA DOĞUM YAPTIĞINDA DEĞERİ KEÇİ FİYATINA YÜKSELMİŞ OLUR.

3-NİSAN, MAYIS , HAZİRAN AYI OĞLAK SATIŞ ZAMANIDIR.OĞLAK ALIRKEN ANNELERİNİN SÜT VERİMLERİNİ ÖĞRENEREK ALIMLARI GERÇEKLEŞTİRMENİZ ALDANMAMANIZ İÇİN BİR ZORUNLULUKTUR.

4-ALDIĞINIZ KEÇİ VE OĞLAKLARIN KALİTESİ NE OLURSA OLSUN MUTLAKA SUNİ TOHUMLAMA YAPTIRIN.KISA SÜREDE SÜRÜNÜZÜN VERİMİNİ ÇOK ÇİDDİ ŞEKİLDE ARTIRIRSINIZ.

5-SUNİ TOHUMLAMA, TEKELERLE BULAŞAN BİRÇOK BULAŞIÇI YAVRU ATMA HASTALIĞINA MANİ OLUR.

6-KEÇİ SEÇİMLERİNDE HAYVANLARIN SAĞLIKLI OLMASINA DİKKAT EDİLMELİDİR.MÜMKÜNSE MUNTAZAM AŞILAMALARI YAPILMIŞ SÜRÜLERDEN ALIM YAPILMALIDIR.
7-SATIN ALINAN SAANEN KEÇİ VE OĞLAKLARIN EKSİK OLAN AŞILARI ZAMAN GECİRİLMEDEN VETERİNER HEKİME YAPTIRILMALIDIR.ANLAŞMALI VETERİNER HEKİMLERİNİZE KEÇİ VE OĞLAKLARINIZI DÜZENLİ SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİRMELİSİNİZ.

8-KEÇİLERİNİZİ UCUZA BESLEMEK VE DAHA ÇOK SÜT VE ET ALMAK İÇİN YEM BİTKİLERİMİZ SAANEN KEÇİ ÇAYIRI VE DİĞER YEM BİTKİSİ TOHUMLARIMIZI EKEREK KEÇİLERİNİZİ MASRAFSIZ BESLEYEBİLİRSİNİZ.

9-SAANEN DAMIZLIK KEÇİ VE OĞLAK ALIMINDA ÜÇRETSİZ DANIİMANLIK YAPMAKTAYIZ.ARAYIN BİZİ , SİZİ DOĞRULARLA İŞE BAŞLATALIM.

10-KİLİS VE HALEP KEÇİLERİNİN DE SAANENLERE YAKIN SÜT VERDİĞİNİ HATIRLATIR, KEÇİÇİLİK YAPAN ÇİFTÇİLERİMİZE HALEP VE KİLİS KEÇİLERİNDEN DE SATIN ALMALARINI TAVSİYE EDİYORUZ.YETİŞTİRİÇİLİĞİ KİLİS, HATAY, GAZİANTEP, ADANA, KAHRAMANMARAŞ VİLAYETLERİNDE YOĞUNLAŞMIŞ DURUMDADIR.

11-KIL KEÇİLERİNİ SAANEN TEKESİYLE ÇİFTLEŞTİREREK KIL KEÇİLERİNİ ISLAH EDİP SÜT VERİMLERİNİ YÜKSELTMENİZ MÜMKÜNDÜR.

12-KIL KEÇİLERİNİ, KİLİS VE HALEP TEKELERİYLE MELEZLEŞTİREREK YÜKSEK VERİMLİ SÜRÜLERE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

13.KIL KEÇİLERİNİ SAAF YETİŞTİREREK SÜREKLİ TİP VE VERİM YÖNÜNDEN YÜKSEK VERİMLİ OLANLARINI DAMIZLIĞA BIRAKARAK KARA KEÇİ SÜRÜNÜZÜ SELEKSİYONA TABİ TUTARAK ÜSTÜN ÖZELLİKTE BİR SÜRÜYE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.
ANNESİ YÜKSEK VERİMLİ TEKELERİ DAMIZLIKTA KULLANILMALIDIR.BİR TEKE BİR SÜRÜDE BİR YILDAN FAZLA KULLANILMAMALIDIR.BULAŞICI YAVRU ATMA HASTALIĞI TAŞIMAYAN SÜRÜLERDEN TEKELERLE DEĞİŞTİRİLEREK KAN TAZELENMELİDİR.SÜRÜYE ALINACAK KEÇİ, OĞLAK VE TEKELERE BURUSELLA, TÜBERKÜLOZ TESTLERİ YAPTIRILARAK HASTALIK TAŞIMAYANLAR ALINMALIDIR.

14-HONAMLI KEÇİSİNE MUTLAKA YATIRIM YAPILMALIDIR.

15-İÇANADOLU BÖLGESİNDEKİ ÇİFTÇİLERİMİZİN ANKARA-TİFTİK

Fiyat : Pazarlık
Başlık : SATILIK SAANEN , SAANEN KEÇİSİ
Tarih : 24 Şubat 2012
Şehir, İlçe, Mahalle : Adana Seyhan
Kategori : Hayvanlar

'SATILIK SAANEN , SAANEN KEÇİSİ' isimli ilanı duyurun;
Facebook'ta Paylaş Tweet et! Stumbleupon this post Delicious!

İlan Adresi:
http://www.hayvan-ilan.com/ilan/satilik-saanen-saanen-kecisi-24915.htm

Etiketler:
saanen keçi, saanen keçisi, satılık keçi, satılık saanen, süt keçisi, zanen keçisi
Send Article Arkadaşına Gönder  İlan Sahibine Mesaj Gönder İlan Sahibine Yaz  Şikayet Et Şikayet Et | Bookmark and Share

Benzer İlanlar Hayvanlar İlanlarına Abone Ol